VADOVĖLIAI IR MOKYMO PRIEMONĖS / HANDBOOKS
Kaip rašyti apie šiuolaikinį meną
Kaip rašyti apie šiuolaikinį meną

Gilda Williams


Ši knyga  - išsamus vadovas, skirtas tiems, kurie nori apie mūsų laikų meną kalbėti įtaigiai. Nepakeičiama studentams, meno profesionalams ir kitiems ambicingiems rašytojams knyga pirmiausia suteikia supratimą apie pagrindinius stiliaus ir turinio elementus, teksto uždavinį ir struktūrą, toną ir kalbą. Antroje dalyje duodama gausybė praktinių patarimų, aprėpiančių visą spektrą apie meną ir dėl meno kuriamų tekstų: akademinius darbus, pranešimus spaudai ir naujienų žinutes, straipsnius aukcionų ir parodų katalogams, galerijų vadovus ir parodų etiketes, publicistinius nuomonių straipsnius, rašinius interneto svetainėms ir tinklaraščiams.

Gilda Williams skaitytojui pataria, kaip išvengti dažniausiai šiame darbe kylančių pavojų, pavyzdžiui, žargono ir neapgalvotos teksto struktūros, ir pabrėžia įdėmaus stebėjimo ir kruopščių tyrimų galią, parodydama, kaip kuo naudingiau pasitelkti kalbos išteklius, kaip plėtoti naujas idėjas ir konstruoti įtikinamus tekstus. Daugiau nei 30 atvaizdų iliustruoja detaliai analizuojamus geriausius tekstų pavyzdžius, parinktus iš 64 autorių rašinių, tarp jų: Claire Bishop, Thomo Crow, T. J. Demoso, Okwui Enwezoro, Dave’o Hickey, Johno Kelsey, Chris Kraus, Rosalind Krauss, Stuarto Morgano, Hito Steyerl ir Adamo Szymczyko.

Prieduose pateikiama bendrojo pobūdžio bibliografija ir  patarimai, kaip susirinkti savą šiuolaikinio meno biblioteką. Kaip rašyti apie šiuolaikinį meną yra parankus vadovas visiems, kurie norėtų skleisti žinią apie mūsų dienomis kuriamą meną.

Studentų, meno profesionalų ir visų norinčiųjų rašyti apie šiuolaikinį meną elementorius, kuriame gausu naudingų patarimų, aprėpiančių visą tekstų apie meną paletę:

  • mokslinius tekstus,
  • tekstus katalogui,
  • galerijų vadovus ir parodų etiketes,
  • parodos recenzijas ir nuomonės straipsnius,
  • anotacijas aukciono katalogui,
  • rašinius muziejų tinklapiams ir tinklaraščiams.

Gilda Williams yra Artforum korespondentė Londone, Auksakalių koledžo ir „Sotheby’s“ meno instituto Londone lektorė. Yra dirbusi „Phaidon Press“ redaktore ir leidybos vadove (1994–2005),  vyriausiąja Flash Art International redaktore. Jos tekstus spausdina Tate Etc., Parkett, Art Monthly, Art in America ir Time Out. Parašė knygą The Gothic (Gotika, 2007), dalyvavo ren­giant Londono „Serpentine“ galerijos, Vaitčapelio meno galerijos, 48-osios Venecijos bienalės ir Roterdamo „Stedelijk Van Abbemuseum“ parodų katalogus.

Ši knyga  menotyrininko džiaugsmas ir laimė. Joje tiesiai išvardijamos visos teksto nuodėmės ir šūviai į pievas. Skaitau ir viską atpažįstu. G. Williams nerūpi niekinti, ji iškart pataria, rodo gaires, paprasčiausiai primena įvairių žanrų funkcijas, nusako skaitančiojo reakcijas. Labiausiai džiugina „protingų“ tekstų mimikrijos išjuokimas. Jos vadovas labai praktiškas, „apie pagrindinius stiliaus ir turinio elementus, teksto uždavinį ir struktūrą, toną ir kalbą“. Leidinys visiems pradedantiems meno lauko dalyviams neabejotinai privalomas.“ - Monika Krikšopaitytė (7 meno dienos)

 

Vertėja Irena Jomantienė
Redaktorė Audronė Kairienė
Dizainerė Sarah Praill
Maketavo Martynas Gintalas

www.7md.lt/daile/2018-04-20/Nei-nuoga-nei-apsirengusi

Interviu su autore: www.7md.lt/daile/2019-03-08/Lauzykite-visas-taisykles


Leidimo metai / Release date: 2018
Apimtis / Pages: 257 p.
Viršeliai / Covers: minkšti / paperback
ISBN 978-609-447-272-5
Kaina / Price: Išparduota
Panašūs leidiniai

Algimantas Mačiulis

Knygoje analizuojama, kaip konstrukcijų ir architektūros formų darnoje atsiranda stilius, apibūdinami architektūros kompozicijos ypatumai (vientisumas, ritmas, proporcijos, mastelis, spalva, simboliai ir kt.), taip pat aptariami dailės kūriniai architektūroje.

Kaina / Price: 16,35 €

Jūras Balkevičius

Vadovėlyje pateikiama sodų meno stilių raida nuo pat ištakų iki didžiųjų epochinių stilių susiformavimo

Kaina / Price: Išparduota!
© Vilniaus dailės akademijos leidykla
Dominikonų g. 15, VIlnius LT-01131
Tel. 8 5 279 10 15 (direkcija)
Įmonės kodas: 111950439
PVM mokėtojo kodas LT 100003222911
AB bankas „Swedbank“
A.s. LT35 7300 0100 0245 5757